Munay Inti
Munay Inti Cusco består af 18 værelser og er 14-minutters gåafstand fra La Merced Kirke.
Saksaywaman ligger 10 minutters kørsel fra hotellet. Cusco San Pedro Marked kan findes i området. Du kan nå Wanchaq togstation på 25 minutters gågang. Alejandro Velasco Astete Internationale lufthavn kan nås på 15 minutters bilkørsel.
El Torito og Kankacho Ayavireno Dona Julia ligger 250 meter fra kro.
- Lokale seværdigheder
- Ausangate614 km
- Xapiri696 km
- Arco de Santa Clara567 km
- Centro Historico De Cusco739 km
- Museum for Moderne Kunst756 km
- Plaza Regocijo751 km
- Wiñay Wayna606 km
- Plaza de Armas750 km
På hotellet
General
- Wi-Fi
På værelset
- Te- og kaffefaciliteter
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🕌
Hvad er de mest berømte turistattraktioner i nærheden af et Munay Inti hotel?
Under oppholdet på et Munay Inti hotel, bør du ikke gå glip af Cuscos vigtigste vartegn, Cusco og Museum for kunst fra før Columbus, der ligger inden for henholdsvis 10 og 16 minutter til fods. - ✈
Hvor langt er Alejandro Velasco Astete Internationale fra det Munay Inti hotel?
Alejandro Velasco Astete Internationale lufthavn og det Munay Inti hotel er adskilt af 10 km afstand. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i det Munay Inti hotel?
Kunder bør tjekke ud fra det Munay Inti hotel ved 10:00. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i hotellet?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på hotellet er 14$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - 🚪
Hvilken slags værelser tilbyder Cusco hotellet?
Cusco hotellet tilbyder Enkeltværelse, Dobbeltværelse og Tre mands værelse at vælge imellem.